באיזה גיל אפשר להתחיל

סשן צילום לאם ולתינוק חדש נותן את החוויה הכי טובה, וחשוב לא פחות, את התוצאה הכי טובה, כשעוקבים אחרי כמה כללי אצבע:

גיל התינוק

קודם כל, מהשם כבר אפשר לנחש - הסשן מיועד לתינוקות שממש עכשיו נולדו. ממש עכשיו זה אומר בני כמה ימים עד חודשיים. הסיבה לכך, היא הרגלי השינה והתזוזה של הרך הנולד. בפרק זמן זה אפשר להציב אותם בתנוחות המיוחדות של מתעמל סיני/ מתאבק סומו מצוי , שרואים בכל תמונות הניובורן היפות. אלו פשוט תנוחות שנוח להם בהן בגיל הזה.

מצב צבירה בזמן הסשן

לישון לישון לישון. התינוק מצטלם הכי טוב כשהוא ישן. לכן לפני שנתחיל לצלם, נרצה שהתינוק יאכל. מאותה סיבה אני גם שומרת על החדר מחומם, בשביל התינוק. לכן אני ממליצה לאמא להגיע לצילומים עם בגדים קצרים וקלים.

בדים, סלסלאות, כובעים ובגדים הורסים

בסשן אני זו שמספקת את הבדים והאביזרים לצילום, אלו בדים מיוחדים, wrap, שמותאמים לעיטוף ניובורן, וגם משטחים נעימים בכל מיני מרקמים, ליצירת טקסטורה בתמונות. מתחת למשטח אני מניחה כריות שונות כדי ליצור את התנוחה הרצויה אצל התינוק, ותוך כדי לדאוג שיהיה לו נעים ונוח לנמנם. וכמובן, כובעים חמודים וחליפות קטנות, עד למצבים שזה פשוט חמוד מידי - הכול ציוד שאני קונה מחנויות איכותיות, בעיקר בארה״ב ,שם השוק לציוד ניובורן איכותי ומפותח, ויש מבחר גדול של אביזרים הורסים. מעבר לזה, אם לאמא יש בגד ספציפי שהיא אוהבת ,או בובה, בכלל, כל חפץ סנטימנטלי , אני תמיד מציעה לה להביא אותו איתה.

mommy and me

תמונה משותפת שלך עם התינוק הרבה פעמים היא ההיילייט של הצילומים. לפני הסשן אני מציעה לאם להתאפר ולבוא לבושה מוכנה להצטלם, כמובן, רק אם היא רוצה.

אמא הכי חשובה

כולנו יודעות כמה האמא החדשה עייפה. יודעות כמה מה שהכי פחות חסר לה עכשיו בחיים זה לחץ שהתמונה של הקטן תצא מושלמת, ולדאוג שהתינוק החדש הזה, שהיא בעצמה עדיין לא מכירה, ״יביא תוצאות״ בסשן. מזל שזה לא המצב בכלל, וכל מה שהאמר צריכה במהלך הצילומים זה להשכב על הספה, לשתות קפה קר, לאכול איזה פרי ולנוח, ואני, אמא לתאומים בעצמי, וצלמת מנוסה של ניובורן, דואגת גם לקטנצ׳יק וגם לתוצאה המושלמת.