צילום ניובורן בביה"ח

לארגן לעצמך צילום לזמן הסמוך ללידה, בביה"ח או במלונית - זו אחת ההחלטות הטובות ביותר שאת יכולה לקבל. הרגעים האלו, של ההלם הראשוני, ההתרגשות האינסופית, הבועה הזו שאתם נמצאים בה- את , בן/בת הזוג, והגור החדש בחייכם - הם רגעים שיחקקו בכם לעד, ובתמונות משם יש משהו ראשוני וטהור .

תמיד כשאני מביטה בתמונה שצילם אותנו הבעל של היולדת שלצידי, יומיים לאחר הלידה, עדיין בבגדי ביה"ח, מותשת ועיפה, אבל מאושרת - אני מתמלאת אושר והתרגשות. חבל רק שזו תמונת אייפון. ואני במיוחד כאשת מקצוע רגישה לזה.

בעקבות שאלות חוזרות ונשנות , החלטתי לפרסם כאן תשובות מרוכזות לשאלות שאני נשאלת על ידי יולדות שאני מצלמת בביה"ח או במלונית:

1. מה משך הסשן?

סשן הצילום בד"כ אורך 15-20 דקות

2. מתי הצילומים יערכו במהלך היום?

בד"כ הצילומים יערכו ביום הראשון של היולדת במלונית. יש גם אפשרות לצלם ביום שלפני שחרור היולדת והתינוק.לרוב אני לא מצלמת את התינוק ביום השחרור שלו מביה"ח.

3. בן/בת הזוג שלי לא חוזרים לביה"ח עד שעות הערב המאוחרות. האם אפשר לצלם אז?

אני תמיד מעודדת ושמחה לשתף בתמונות את בן הזוג, ואת האחים של הרך הנולד אם הם נמצאים באזור בזמן הצילומים, אבל ככל הנראה לא אהיה בביה"ח בשעות היום המאוחרות. מה שכן, אני יכולה להבטיח שאנסה להתאים את עצמי ליולדת עד כמה שלוח הזמנים שלי מאפשר זאת

4.האם להביא לצילומים שמיכה מיוחדת?

אני לגמרי מעודדת את היולדת להביא שמיכה אהובה לתינוק מהבית לשימוש בצילומים. שמיכה יפה יכולה להוסיף טקסטורה, צבע וזכרונות לתמונות הניובורן שלך.

5.איך אני יכולה להתכונן לצילומים?

אני אוהבת מאוד לכלול בתמונות את הידיים של האם והאב,כשהם מחזיקים את התינוק. לכן עדיף לאם להיות עם לק שקוף או טבעי, או ללא לק בכלל, ביום הצילומים.יש להסיר תכשיטים כי הם מסיטים את תשומת הלב וגונבים פוקוס; התינוק שלך צריך להיות במרכז הפוקוס של התמונות.

אני ממליצה להביא חולצה בצבע כהה וחלק כדי ללבוש בצילומים;

חלק מהתמונות יהיו כאשר התינוק בזרועותיך, וחולצה כהה חלקה נראית מעולה גם בתמונות צבע, וגם בשחור לבן.


ולסיום, הנה התמונה שסיפרתי עליה -

של המשפחה שלי.