איך להרגיע תינוק בוכה


הדבר הראשון שהורים אומרים לי זמן הצילומים הוא שהם רוצים לקחת אותי איתם הביתה. הסיבה שאני טובה בלהרגיע תינוקות, היא לא רק בגלל הנסיון שרכשתי בסטודיו אלא בעיקר בגלל שיש לי תאומים, ואצלנו בבית תמיד היה באיזשהו שלב תינוק בוכה .

הדבר הראשון שכדאי לעשות, שכולם יודעים - להאכיל, להחליף חיתול, ולעשות גרפס.

חמשת הs-ים -

ד״ר Harvey Karp כותב טיפים מעולים להרגעה. הנה הלינק באנגלית לכתבה המלאה, ןכאן תירגמתי וקיצרתי עבורכן.

1. swadle

לעטוף את התינוק. בביה״ח, אם שמתן לב, עוטפים את התינוק צמוד מאוד כשהידיים לא חופשיות. לפעמים זה יכול להיראות לנו מוגזם ואפילו אכזרי, אבל זה פשוט מה שהתינוק הכי אוהב, צריך ורוצה. העיטוף מקביל להחזקה הצפופה ברחם, נותן לו תחושה של מוגנות, כמובן מונע ממנו לשרוט את הפנים עם הידיים, ולהשתמש ברפלס הנפילה, כשהוא מרגיש שהוא נופל ופורש ידיים.

מעבר לזה, לתינוק עד גיל 3 חודשים אין שליטה בידיים אז העיטוף הצפוף גורם לכך שהתנועות שקורות רפלקסבית בידיים לא יציקו או יפריעו לו.

2. side/ stomach

להניח את התינוק כך שהבטן שלו על הכתף והאם תומכת לו בראש, ולתת לו טפיחות עדינות על הגב. הלחץ על הבטן מרגיע את הגזים המצטברים בבטן, שהרבה פעמים הם הגורם לבכי.

מאותה סיבה, תנוחה טובה נוספת, היא להניח את התינוק על הזרוע, כשהפנים שלו פונות לרצפה, הבטן שלו מונחת על כף היד שלך והראש באזור המרפק. שוב, זה מקל לחץ על הבטן.

3. the shosh

תינוק אוהב לשמוע את ההברה -ששששש. ברחם יש רעשים שמרוככים על ידי התווך המימי, והתדרים האלו, הגבוהים יותר, עוברים .

4. swing

הרחם זז. האם זזה כל הזמן והתינוק רגיל להיות בתנועה של טלטול בתוך המים. לכן נענוע, גם אחרי הלידה, עוזר ומרגיע.

הדבר שאני הכי אוהבת לעשות זה להשכיב את התינוק לרוחב החזה ולנענע אותו.

הדרך לעשות זאת היא להצמיד את התינוק קרוב אליך לאורך החזה, לעמוד בעמידת מוצא ולכרוע ולעלות.

5. suck

מוצץ, או הנקה, כל דבר שקשור ליניקה בעזרת השפתיים והלשון מרגיע את התינוק. בשנה הראשונה לחייו התינוק נמצא בשלב האוראלי, בו מירב העונג והסיפוק שהוא מפיק קשור לאזור הפה, כל התעסקות שלו באזור הזה מפחיתה לחץ וחרדה, מרגיעה ומנחמת.

חמשת האסים עובדים הכי טוב כשמשלבים את כולם יחד. לכן, האמצעי הכי יעיל שלי הוא תחילה לעטוף את התינוק בבד swadle, אחכ להצמיד אותו לאורך החזה side עם מוצץ בפה suck לעמוד בעמידת מוצא ולנענע אותו מצד לצד(rock ) או מעלה מטה (bounce) ותוך כדי ללחוש לו באופן רפיטטיבי, שששששש . the shosh.

בהצלחה!!